Audiovizualinio vertimo studentė Sandra Pileckaitė sėkmingai apgynė bakalauro darbą „VU KHF I ir II korpusų garsinis gidas akliesiems: tarpdalykinis audiovizualinio vertimo ir informacinių technologijų projektas“ (darbo vadovė dr. Laura Niedzviegienė). Rengdama baigiamąjį darbą, studentė bendradarbiavo su Verslo informatikos studentu Simu Žebrausku, kuris lygiagrečiai kūrė gido akliesiems mobiliąją programėlę ir rengė baigiamąjį bakalauro darbą „Žmonių, turinčių regėjimo negalią, navigavimo uždarose erdvėse aplikacija“ (darbo vadovas dr. Martas Ambraziūnas). Abiejų Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentų baigiamieji darbai gynimo metu buvo įvertinti aukščiausiais balais.
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) narys, informacinės aplinkos specialistas Arvydas Juchna, pats turintis regos negalią, išbandė studentų sukurtą produktą ir džiaugėsi tokia puikia iniciatyva bei gautu rezultatu.
Apie sukurtą programėlę žiūrėkite video (aut. Simas Žebrauskas)
Didžiuojamės prasmingais savo studentų darbais! Jų pastangų dėka fakultetas taps atviresnis žmonėms su regos negalia.
Germanų filologijos katedra sėkmingai bendradarbiauja su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga
Šiemet Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai (LASS) sukanka 90 metų. Ta proga gegužės 26 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyko meno pažinimo pojūčiais programos „Menas tamsoje“ renginiai, vienas iš kurių – audiovizualinių produktų su garsiniu vaizdavimu peržiūra kartu su VU Kauno humanitarinio fakulteto Germanų filologijos katedros lektore dr. Laura Niedzviegiene.
Nacionalinėje dailės galerijoje dr. L. Niedzviegienė skaitė viešą paskaitą „Garsinis vaizdavimas kine“, trumpai pristatė garsinio vaizdavimo (t. y. audiovizualinės produkcijos pritaikymo žmonėms su regos negalia metodo, kai vaizdai perpasakojami žodžiais) istoriją pasaulyje ir Lietuvoje. Pademonstruoti keli VU KHF Audiovizualinio vertimo studentų atlikti garsinio vaizdavimo darbai, vienas iš kurių – režisieriaus Donato Vaišnoro trumpametražis filmas „Žalios akys“ su garsiniu vaizdavimu. Lektorė aptarė pagrindines audiovizualinei produkcijai su garsiniu vaizdavimu rengti taikytinas gaires, su auditorija diskutavo, kaip sėkmingai parengti kino kūrinių garsinį vaizdavimą. Aklieji ir silpnaregiai davė vertingų patarimų ir džiaugėsi, kad atsiranda vis daugiau jiems pritaikytų audiovizualinių produktų.
Prieš meno pažinimo pojūčiais programą vyko LASS XXVII ataskaitinis suvažiavimas, kurio metu LASS pirmininkas Sigitas Armonas dėstytojai dr. Laurai Niedzviegienei įteikė aklųjų megztą šaliką, į kurį, pasak LASS vyresniosios specialistės Linos Puodžiūnienės, sudėta aklųjų ir silpnaregių bendruomenės širdžių šiluma bei padėka už nuoširdų ir kruopštų darbą jų bendruomenės labui.
Renginio metu lektorė dr. Laura Niedzviegienė radijos stoties „LRT Klasika“ laidai „Arčiau manęs“ davė interviu apie garsinio vaizdavimo situaciją pasaulyje ir Lietuvoje.
Laida transliuojama sekmadieniais http://www.lrt.lt/radijas/laidos/86/arciau_manes
Sveikiname dr. Laurą Niedzviegienę! Džiaugiamės ir didžiuojamės tokiais puikiais dėstytojais, garsinančiais VU KHF vardą.
Germanų filologijos katedros informacija
Nuotraukose:
Pirmoje – LASS narys Arvydas Juchna, AVV studentė Sandra Pileckaitė ir Verslo informatikos studentas Simas Žebrauskas (L. Niedzviegienės nuotrauka).
Antroje – LASS vyresnioji specialistė Lina Puodžiūnienė ir dr. Laura Niedzviegienė.
(nuotrauka iš LASS archyvo).