Apie programą
Studijų sritis: informatikos mokslai
Studijų kryptis: informatikos inžinerija.
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: informatikos mokslų bakalauras.
Studijų trukmė 3,5 m. (210 kreditų)
Metinė studijų kaina (2025): 4 108 Eur
Studijų programos tikslas
Tai pirmoji informacijos sistemų studijų programa, išskirtinį dėmesį skirianti kibernetiniam saugumui. Šios studijų programos tikslas – rengti informacijos sistemų ir kibernetinės saugos specialistus, suteikiant jiems fundamentaliųjų ir taikomųjų informatikos inžinerijos žinių, ugdant gebėjimus, būtinus saugiai informacijos sistemų analizei, projektavimui, kūrimui ir priežiūrai. Kadangi pasaulyje gausėja elektroninio karo tarp valstybių grėsmė, auga kibernetinių incidentų ir elektroninių nusikaltimų skaičius, didėja specialistų paklausa, gebančių apsaugoti valstybę ir įmones nuo ekonominio šnipinėjimo.
Studijų programą kuruoja Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos institutas Norintiems pasikonsultuoti:
Jolita Malinauskienė
Studijuojami dalykai
|
* Nuo trečio semestro galima rinktis INDIVIDUALIĄSIAS STUDIJAS. INDIVIDUALIOSIOS STUDIJOS – studento, studijuojančio pirmosios studijų pakopos ar vientisųjų studijų programoje, laisvai pasirenkamos studijos, kurios yra integruota studijų programos dalis. Taigi INDIVIDUALIŲJŲ STUDIJŲ DALYKĄ (-US) pasirenka pats studentas. Daugiau apie individualiąsias studijas žr. https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/individualios-studijos
Karjera
Studijų programos absolventai galės dirbti:
- įvairaus dydžio verslo ir valstybinėse organizacijose informacinių sistemų saugos specialistais;
- informacinių sistemų analitikais arba architektais;
- programuotojais;
- informacinių sistemų testuotojais;
- duomenų bazių administratoriais;
- informacinių sistemų projektų vadovais;
- informacijos saugumo analitikais;
- saugumo valdymo specialistais ar vadovais;
- organizacijos IT saugumo auditoriais;
- gebės imtis verslo iniciatyvų;
- teikti konsultacijas ar atlikti tiriamąjį saugių informacinių sistemų kūrimo ir valdymo darbą;
- įmonėje DXC Technology;
- įmonėje Telesoftas;
- įmonėje Hnit-Baltic;
- įmonėje Critical Security;
- įmonėje Blue Solutions.
Priėmimo reikalavimai
Konkursinio balo sandara 2024 m.
|
Dalykas |
Forma |
Koeficientas |
1 |
Matematika |
Brandos egzamino įvertinimas |
0,4 |
2 |
informacinės technologijos arba fizika, arba biologija, arba chemija, arba geografija |
Brandos egzamino įvertinimas arba pažymys |
0,2 |
3 |
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais |
Brandos egzamino įvertinimas arba pažymys |
0,2 |
4 |
Lietuvių kalba ir literatūra |
Valstybinio brandos egzamino įvertinimas |
0,2 |
Vidurinį išsilavinimą įgijusiems 2024 m. Lietuvoje ir stojantiesiems į valstybės finansuojamas, valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija bei valstybės nefinansuojamas vietas reikia atitikti šiuos reikalavimus:
1. Išlaikyti ne mažiau kaip tris valstybinius brandos egzaminus:
- Lietuvių kalbos ir literatūros;
- Matematikos;
- Stojančiojo laisvai pasirinktą valstybinį brandos egzaminą
2. Šių trijų valstybinius brandos egzaminų (VBE) įvertinimų aritmetinis vidurkis turi prilygti brandos egzaminų programose nustatytam pagrindiniam mokymosi pasiekimų lygiui (t. y. turi siekti bent 36 balus).
3. Stojančiųjų į valstybės finansuojamas, valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija bei valstybės nefinansuojamas vietas konkursinis balas turi būti ne mažesnis 5. Minimalus konkursinis balas taikomas visiems stojantiesiems, įskaitant ir tuos, kurių vidurinį išsilavinimą liudijančiame dokumente įrašyta „Brandos egzaminų nelaikė (atleistas)“.
Prie konkursinio balo dar gali būti pridedama papildomų balų už laimėtas olimpiadų, konkursų prizines vietas, savanorišką veiklą ir kt. Skaitykite plačiau.
Daugiau informacijos apie priėmimo reikalavimus studijas baigusiems ankstesniais metais.
Jei nori iš anksto pasimodeliuoti savo galimą konkursinį balą, pasinaudok Konkursinio balo skaičiuoklė
Norintiems pasikonsultuoti: |
Atsiliepimai
„Studijų programa suteikia galimybę išbandyti savo jėgas įvairiose srityse: nuo programinės įrangos projektavimo iki realizavimo, nuo saugumo spragų identifikavimo iki įsilaužimo į informacines sistemas. Paskaitas vedė itin talentingi dėstytojai, kurie galėjo dalintis ne vien teorinėmis, bet ir praktinėmis žiniomis. Mano nuomone, šie studijų programos aspektai leidžia paruošti platų žinių spektrą turinčius specialistus.“
Erikas Eigėlis, studijų programos absolventas, IT inžinierius įmonėje Deutsche Börse
„Stebėdamos kibernetinių atakų tendencijas, įmonės vis daugiau dėmesio skiria kibernetiniam saugumui, todėl auga kibernetinio saugumo specialistų poreikis.
Šie specialistai turi išmanyti, kaip specifikuojamos ir projektuojamos saugios šiuolaikinės informacinės sistemos bei gebėti apsisaugoti nuo kibernetinių atakų ar švelninti rizikas ir pan. Todėl studijų metu ypač didelis dėmesys skiriamas žinioms, susijusioms su saugumo užtikrinimu, aktualiu visiems, siekiantiems apsaugoti savo bei kitų duomenis.“
Doc. dr. V. E. Rudžionis, studijų programos dėstytojas
„Ši studijų programa iš kitų IT srities studijų programų išsiskiria savo unikalumu – mokomės ne tik kurti, palaikyti ir analizuoti informacines sistemas bei jų procesus, bet ir aiškinamės, kaip reikėtų tokias sistemas ir procesus taisyklingai ir sistemingai testuoti, užtikrinti informacijos saugumą ir kuo geriau apsaugoti nuo įvairių galimų kibernetinių atakų tipų.
Be to, auga šios srities profesionalų poreikis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kadangi informacija tampa vis didesne verslo ir gyvenimo dalimi, kurią reikia saugoti.“
Edvardas Tambakevičius, studijų programos absolventas, IT saugos specialistas įmonėje Omnisend
„Gyvenant informacinėje visuomenėje mūsų pačių saugumas ir privatumas tampa esminiu prioritetu visose srityse. Kibernetinis saugumas yra daug daugiau nei IT dalykas, tai – technologijų, teisinių aspektų, žmonių elgsenos ir psichologijos samplaika. Neįgudęs programišius bando laužti sistemas, o profesionalai „laužia“ žmones.
Kuriuo iš jų norėtum tapti tu? Mes, IT saugumo specialistai, turime viską atlikti šimtu procentų teisingai bet kurioje situacijoje, nes įsilaužėliui pakanka rasti tik vieną spragą, – štai kokia yra kibernetinės saugos esmė.“
Partn. prof. dr. Darius Dilijonas, studijų programos dėstytojas
„Studijos šioje studijų programoje ne tik suteikia išsamų spektrą žinių, būtinų kibernetinio saugumo ekspertui, bet ir atveria unikalias karjeros perspektyvas, kurios ypač aktualios šiuolaikiniam žmogui. Studijuodamas antrajame kurse, dirbu visiškai nuotoliniu būdu tarptautinėje informacinių technologijų bendrovėje, kuriai, kaip ir daugeliui kitų sektoriaus darbdavių, vis labiau reikalingi skaitmeninės erdvės saugumą užtikrinti gebantys specialistai. Plataus Vilniaus universiteto Erasmus+ mainų partnerių tinklo dėka išvykau studijų periodui Portugalijos universitete ir tuo pačiu tęsiu darbą nuotoliu.“
Dominykas Krūminis, studijų programos II kurso studentas
Apie mus rašo
VU KNF Students Consolidated Last Year's Position in the Lithuanian Rifle Union Hackathon
Doc. Šarūnas Grigaliūnas: kibernetinės atakos yra neatsiejama šiuolaikinio karo dalis
Lietuvos šaulių sąjungos hakatone VU KNF studentai užtvirtino pernai pelnytą poziciją
Kibernetinio saugumo pratybose „Gintarinė migla 2023“ ir VU KNF studentai ir dėstytojai
Straipsnis: „Žvejyba internete – laimikis ar auka?
VU Kauno fakulteto komanda iškovojo 7 vietą Šiaurės ir Baltijos šalių kibernetiniame mūšyje
https://www.cyberagents.eu/news/f1d9163f-ce24-4619-b466-84e4fe802ff3
Mus rodo
Vytautas Rudžionis (Cyberthon 2021) – Cryptography and Steganography
Renata Danielienė (Cyberthon 2021) – Phishing and Social Engineerin
Dėstytojų veikla
Doc. dr. I. Veitaitė: kibernetinio saugumo konferencijos moderavimas. Prieiga: https://www.14dd5266c70789bdc806364df4586335-gdprlock/playlist?list=PLZXnjpKQVYoChqNDiPa1WPLBfqN3XBU5w
Asist. dr. R. Danielienė: Kompiuterininkių dienų organizavimas VU Kauno faukultete. Renginio programa: https://www.liks.lt/wp-content/uploads/2023/09/KoDi2023_progr.pdf
Doc. dr. Rasa Brūzgienė, doc. dr. Kęstutis Driaunys, doc. dr. Ilona Veitaitė, doc. dr. Paulius Astromskis, dr. Renata Danielienė, doc. dr. Živilė Nemickienė, doc. dr. Dovilė Vengalienė: projekto GAISO vykdymas
Doc. dr. R. Danielienė: ekspertinės nuomonės teikimas apie kibernetinį saugumą. Prieiga: https://www.erasmus-plius.lt/ispudziai/svietimas/zvejyba-internete-laimikis-ar-auka/"