Pradžia: 2025-04-16 11:15
Pabaiga: 2025-04-16 16:30

velykos 2025Artėjant Šv. Velykoms, balandžio 16 d. (trečiadienį), kviečiame VU Kauno fakulteto bendruomenę į kiaušinių marginimo dirbtuves!
Tai puiki proga ne tik išlaisvinti savo kūrybiškumą ir išmokti senųjų margučių marginimo paslapčių, bet ir smagiai praleisti laiką kartu.
Dirbtuvės prasidės per ilgąją pertrauką – 11:15 val. Studentų laisvalaikio erdvėje, III korpuso rūsyje
 Prisijungti galėsite bet kada iki 16:30 val.

Visomis reikiamomis priemonėmis ir šventinėmis vaišėmis pasirūpins VR grupė.


Laukiame jūsų!

Pradžia: 2025-04-16 13:00
Pabaiga: 2025-04-16 14:30

Mikulėnienė DanguolėVilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos institutas tęsia prof. Vlado K. Gronsko seminarus, skirtus darnaus valstybės vystymosi mišrios ekonomikos sąlygomis analizei.

Keturiasdešimt aštuntasis seminaras įvyks 2025 m. balandžio 16 d. 13:00 val. III auditorijoje. Jo tema: „Modernybė, modernizacija ir modernėjimas šiuolaikiniuose lietuvių kalbos tyrimuose“.

Seminaro metu pranešimą pristatys profesorė Danguolė Mikulėnienė, lituanistė mokslininkė, šiuo metu dirbanti Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vadove.

Prof. D. Mikulėnienė 1975 m. baigė Vilniaus universitetą. Daktarė (1987 m.), docentė (1990 m.), 2007 m. atliko habilitacijos procedūrą Vytauto Didžiojo universitete.

Prof. D. Mikulėnienė nuo 1990 m. dirba Lietuvių kalbos institute: 1990–2007 m. – vyresniąja mokslo darbuotoja, nuo 2007 m. iki šiol – vyriausiąja mokslo darbuotoja. 2002–2015 m. buvo Kalbos istorijos ir dialektologijos skyriaus vadovė, nuo 2015 m. iki šiol – Geolingvistikos centro vadovė.

Prof. D. Mikulėnienės mokslinių tyrinėjimų sritys: geolingvistika, baltų kalbų dialektologija, sinchroninė ir diachroninė akcentologija, morfonologija, lietuvių kalbos istorija, lietuvių kalbotyros istorija.

Pagrindinė seminaro tema – lietuvių kalbos kaita ir likimas šiuolaikiniame globalėjančiame pasaulyje. Pasirinkta keliapakopė seminaro struktūra. Tai:

a) modernybės dėmuo, apimantis kalbos variantiškumo studijų naujoves Lietuvoje;
b) modernizacijos dėmuo, skirtas tradiciniams ir naujiems metodams;
c) modernėjimo dėmuo, nusakantis visuomenės ir kalbos santykių pokyčius.

Profesorė šiuolaikiniuose kalbininkų, kaip šiuolaikinės visuomenės atstovų, darbuose pasigenda mūsų nacionalinių kalbų (ir tarmių) ateities strategijos, kuri būtų nukreipta į tų kalbų ir dialektų išsaugojimą. Europoje turi įsivyrauti ekologiškas požiūris ne tik į gamtą, bet ir į kalbą. Taigi seminare bus kalbama apie Europai iškylančius naujus uždavinius, o  tarp jų – ir poreikis išlaikyti savo kalbinę (taigi ir tarminę) įvairovę. To negalime padaryti, jei laikysimės įsikibę tik į savo praeitį. Todėl ir dialektologija, kaip mokslas, turi plėsti savąsias istoriškai ir tradiciškai jai užbrėžtas ribas.

 

Organizatorių vardu prof. habil. dr. Remigijus Čiegis

Pradžia: 2025-04-18 11:30
Pabaiga: 2025-04-18 13:00

kniukstaite copy copy copyKviečiame į atvirą pokalbį su Andra Kniukštaite, Kauno BC „Žalgiris“, bilietų pardavimo projektų vadove, fotografijos mylėtoja, socialinio projekto "OneTeam" koordinatore.

Viešnia pristatys Kauno „Žalgirio“ bilietų pardavimo strategijas – sužinosite, kaip planuojami ir įgyvendinami vieno populiariausių Lietuvos sporto klubų rinkodaros sprendimai. Antrojoje susitikimo dalyje kalbėsimės apie sportą, meną, laisvalaikio veiklas ir mokslą.

Paskaita vyks balandžio 18 dieną 11.30 val. Prof. V. Gronsko auditorijoje. 

Užduokite klausimus ir dalyvaukite diskusijoje!

Renginį organizuoja Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto asist. dr. Antanas Ūsas.

Siekiant įamžinti nepakartojamas akimirkas, renginyje bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvavaudami renginyje sutinkate, kad jūsų atvaizdas gali būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti talpinami soc. tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.

Pradžia: 2025-04-30 14:45
Pabaiga: 2025-04-30 15:15
Meras R. CesnaMiestų ir regionų ekonomikos paskaitoje Ekonomikos ir vadybos bakalaurams Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Šarūnas Čėsna papasakos, kaip sekėsi plėtoti kultūros ir meno kūrybines iniciatyvas, kultūros prieinamumą, atskleisti Kaišiadorių miesto savitumą ir auginti žinomumą.
Paskaita vyks balandžio 30 dieną 13.45 val. X auditorijoje.
Projektas „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“ kvietė pažinti šio krašto kultūrinę įvairovę. Kaišiadorys – kultūrų sankirta, esanti tarp keturių istorinių sostinių, be aiškios etnografinės tapatybės, bet su išskirtine istorine ir urbanistine aplinka. Siekta, kad 2024 m. apie šį miestą išgirstų visa Lietuva.
Projektą „Lietuvos kultūros sostinė“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, tęsdama projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ idėją ir siekdama skatinti Lietuvos regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kultūrą, meną, kūrybines iniciatyvas bei kultūros prieinamumą.
Paskaitoje kviečiame aktyviai dalyvauti VU KnF studentus ir plačiąją visuomenę.
Renginį organizuoja Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto prof. dr. Asta Mikalauskienė.
Renginio metu filmuojama ir fotografuojama. Dalyvavimas renginyje reiškia ir jūsų sutikimą būti matomiems renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti talpinami soc. tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.

Pradžia: 2025-04-01 18:00
Pabaiga: 2025-04-01 20:00

Balandžio 1 d., antradienį, 18 – 20 val. VU 445 gimtadienio ALIAS vakaras, X aud.

VU Kauno fakulteto bendruomenė kviečiama pamankštinti protus ir liežuvius žymiojo stalo žaidimo „Alias“ vakare.ALIAS VU 446

Manote, kad gerai pažįstate universitetą ir studijų programų ypatybes? Išmėginkite save ir žaisdami pirmo kurso Audiovizualinio vertimo studentės Rūtos Kubiliūtės sukurtą žaidimą.

 

Visų renginio dalyvių lauks gimtadienio vaišės!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku