image 9Vilniaus universiteto Kauno fakultetas kviečia moksleivius dalyvauti reklamos šūkio, skirto Tarptautinei gimtosios kalbos dienai, konkurse.

Tarptautinė gimtosios kalbos diena minima vasario 21-ąją. 1999 metais ją pirmą kartą paskelbė Jungtinių Tautų organizacija. Šia proga Lietuvoje vyksta daugybė renginių – Gražiausio žodžio rinkimai, Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas, rašomas Nacionalinis diktantas. Taip skatinama atrasti gimtosios kalbos lobius, vertinti jos savitumą, kasdien kurti ir puoselėti lietuvių kalbą, didinti jos prestižą.

Jei esi kūrybiškas, domiesi gimtąja kalba, literatūra, kultūra ir istorija, nori sukurti įsimintiną reklamą, išbandyk jėgas ir sukurk reklamos šūkį, skirtą gimtajai kalbai.

Daugiau informacijos apie konkursą jau netrukus 

Tina Sarapiniene web DI parodaDirbtinis intelektas (DI) gali tapti kūrybos partneriu ir jūsų mintis paversti meno kūriniais. Tik ar viskas taip paprasta? Jeigu DI priemonės, gebančios generuoti grafiką, paprašytume sukurti nuostabaus grožio atvaizdą, gali būti, kad išvystume visai ne tai, ko tikėjomės. Pokalbis su DI kūrėjui gali tapti iššūkiu, todėl reikia profesionalų, žinančių, kaip formuluoti užklausas, redaguoti ir tobulinti DI sukurtą tekstą, gebančių išnaudoti DI galimybes.

DI įrankiais sukurti meno kūriniai pripažįstami ir vertinami šiuolaikinio vaizduojamojo meno pasaulyje – pirmasis DI sukurtas portretas Christie‘s aukcione Niujorke parduotas dar 2018 metais, 2022-aisiais Lietuvos dirbtinio intelekto asociacija (LDIA) organizavo pirmąjį Lietuvoje meno konkursą skirtą DI sukurtam menui, o nuo 2023 metų Amsterdame veikia pirmoji pasaulyje DI meno galerija „Dead End Gallery”, kuri rengia tokio meno parodas pasaulio galerijose ir parduoda kūrinius.

Vilniaus universiteto (VU) Kauno fakulteto III korpuse (K. Mindaugo pr. 4.) iki vasario 28 d. eksponuojama Tinos Sarapinienės darbų paroda, sukurta pasitelkiant DI įrankius – nuskaičius prie paveikslų pateiktus QR kodus paveikslai atgyja ir pasigirsta ypatingas garso įrašas.

K. Sarbievijaus skaitymai 800 x 600 pxValanda, kuri davė tau gyvybę,

Davė tau sykiu galimybę mirti.

Tik darbais žmogus atminty išlieka,

Amžius gyvena. (II 7).

2025 metai Lietuvoje paskelbti Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus metais. Vilniaus akademijos alumnas, vėliau poetikos ir retorikos profesorius yra iškilus Baroko poetas, „sarmatų Horacijus“, populiarus visoje Europoje, popiežiaus Urbono VIII vainikuotas laurų vainiku.
 
Poeto 430 gimtadienį kviečiame paminėti skaitant Sarbievijaus eiles, smagioje pokalbių ir barokinių vaišių popietėje. Vasario 24 d. 15 val. visų lauksime X auditorijoje (Muitinės g. 14).
 
Pasirinkite sau patikusį Sarbievijaus eilėraštį čia: Motiejus Kazimieras Sarbievijus "Lemties žaidimai" | Antologija.lt arba http://www.xn--altiniai-4wb.info/.../Motiejus_Kazimieras... . Skaitymų rengėjų atrinktos epodės „Vienuoliško poilsio pašlovinimas“ lietuviškas vertimas čia: Motiejus Kazimieras Sarbievijus "Lemties žaidimai" | Antologija.lt. Į visus klausimus mielai atsakysime, rašykite arba .
 
Renginį organizuoja VU Kauno fakulteto Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto docentės dr. Skirmante Biržietienė ir dr. Skirmante Šarkauskienė.

 

Andrius Matukaitis Valentino diena 2025 KaunasVasario 14-oji – tai meilės, istorijos ir kultūrinių tradicijų šventė, kildinama iš romantiškųjų viduramžių ir šv. Valentino slapta Romoje laimintų santuokų. Šiandien tai viena populiariausių ir pelningiausių dienų verslams, o Holivudo filmai ir populiarios dainos neleidžia to pamiršti. Ekspertinėmis įžvalgomis apie šį fenomeną dalijasi Vilniaus universiteto Kauno fakulteto dėstytojos Viltė Lubytė ir Lina Fedorčenkienė.

image 7Visas ir visus, kas domisi literatūra, poezija, kalba kviečiame į VU Kauno fakulteto alumnės, Lietuvių filologija ir reklama bakalauro programos ir Lietuvių literatūra magistro programos absolventės poezijos vakarą, kur bus galimybė susipažinti su Martinos Ruginytės debiutine poezijos knyga "Kitoks dienoraštis", pabendrauti su pirmosios knygos autore, pasiklausyti gyvos poezijos ir pasikalbėti apie šiuolaikinės lietuvių poezijos situaciją. Kviečiame ir laukiame!

„Esu Martina, prieš devynerius metus baigiau lietuvių filologijos ir literatūros studijas. Šiuo metu dirbu Mažeikių laikraštyje. Visada mėgau knygas, įvairią literatūrą, bet ypač mane žavėjo poezija. Pati kuriu eiles nuo mokyklos laikų. Jau kurį laiką artimi draugai vis ragino išleisti savo knygą, sakydami, kad „talentu reikia dalintis“. Taigi, ėmiausi šio darbo – susirinkau savo eilėraščius, sudėliojau juos į skyrius. Pastebėjau, kad šie kūriniai susidėliojo į savotišką dienoraštį, atspindintį įvairius mano gyvenimo laikotarpius. Todėl knygą pavadinau „Kitoks dienoraštis“, – rašoma knygos viršelyje.

Autorė įsitikinusi, kad žmogui visada reikia žmogaus, ir nesvarbu, kas juos vienija – kūryba, sportas, bendri rūpesčiai ar dar kas. Dėl to ypatingai džiaugiasi kaskart išgirdusi, kad skaitytojai jos knygoje atpažino save.

Susitikti kviečia doc. dr. Eglė Keturakienė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku