Untitled design 2 copy copy copy„Audiovizualinio vertimo magistrantūros studijų programą rinkausi norėdama įgyti vertimo procesui reikalingų techninių žinių bei pagilinti jau turimas užsienio kalbų kompetencijas“, – sako VU KNF magistrantūros studijų programos Audiovizualinis vertimas alumnė Indrė Bagdžiūtė. Mergina per šešerius studijų metus Kauno fakultete aktyviai įsitraukė į studentų veiklas, mokslinį gyvenimą ir šiuo metu dirba fakulteto administracijoje.

Studijos pateisino lūkesčius

Indrė džiaugiasi, kad visi jos lūkesčiai išsipildė: „Kūrėme subtitrus „Scanorama“ festivalio filmui „Hipnozė“, dubliažui pritaikėme animacinį filmą „Pabaisiukė“, praktiškai išbandėme subtitravimą ir surtitravimą kurtiesiems ir neprigirdintiesiems bei garsinį vaizdavimą, lokalizavome interneto svetaines.“

Ji įsitikinusi, kad dėl profesinių sunkumų ir džiugių mokslinių patirčių negalima pamiršti ir laiko kartu – švenčių bei išvykų. „Užsimezgęs šiltas ir tvirtas ryšys su bendrakursiais ir dėstytojomis, tikiu, išliks dar ilgai po studijų baigimo“, – sako ji.

Kartu su bendramoksliais organizuota jaunųjų mokslininkų vertimo konferencija „Tell Me More“ tapo proga geriau suprasti akademinių renginių specifiką, daugiau sužinoti apie mokslininko darbą.

I. Bagdžiūtė pasakoja, kad vos baigusi mokyklą ir dar ieškodama ką studijuoti galvojo apie Audiovizualinio vertimo studijas VU KNF, tačiau apsisprendė kitaip: „Ieškojau daug kompetencijų apimančios bakalauro studijų programos ir daugiau panaršiusi fakulteto puslapyje susidomėjau galimybe studijuoti anglų ir švedų kalbas, pastarosios mano artimoje aplinkoje dar niekas nemokėjo.“

„Kalbų studijos patiko, norėjosi gilinti žinias, tad puikiai tiko Audiovizualinio vertimo magistrantūra“, – pasakoja Indrė. Įveikusi šias studijų pakopas ji neabejoja: „Ne tik įgytos profesinės žinios, bet ir kritinio mąstymo ugdymas, skirtingų požiūrių derinimas padėjo suprasti, kas aš esu, kuo noriu būti, ir kryptingai judėti pirmyn.“

„Nesitikėjau, kad savyje atrasiu tiek užsispyrimo ir kantrybės, – kukliai šypsosi mergina, kuri noriai ir drąsiai žengia į sceną dainuoti ir vesti renginius. – Jaučiu, kad pamažu silpsta ilgą laiką mane ribojęs perfekcionizmas – dabar esu lankstesnė, atviresnė galimybėms. Dabar tvirtai žinau savo tikslus ir jų siekiu.“

Studentiškas veiklas išnaudojo savirealizacijai

„Studijuoti pradėjau iškart po to, kai baigiau mokyklą. Be abejo, tada viduje kirbėjo abejonės dėl tinkamai pasirinkto kelio. Dabar, jau pabaigusi studijas, tvirtai žinau, kad einu teisingu keliu“, – šypsosi Indrė. Pasak jos, svarbiausia norėti ir nebijoti, o tuomet viskas tarsi savaime stoja į savo vietas.

„Sudėtingiausia buvo ne mokytis, o planuoti laiką taip, kad nenukentėtų nei studijos, nei studentinės veiklos. Jų, ypač pirmaisiais ir antraisiais bakalauro studijų metais, buvo išties nemažai“, – pasakoja Indrė. Ji dainavo fakulteto akademinio dainavimo studijoje „Veni Gaudere“, buvo aktyvi KNF Studentų atstovybės narė, vėliau dvejus metus veikė kaip VUSA KnF atstovų koordinatorė, ketvirtame kurse koordinavo žmogiškųjų išteklių sritį.

„Noras įgyti daugiau užsienio kalbų praktikos trumpam nuvedė ir į „ESN Vilnius University“ veiklą KNF“, – pasakoja Indrė.

Verta paminėti, kad tuo metu Indrė dirbo kalbų mokykloje „Šiaurės kryptimi“, o šiandien tik šypsosi: „Galiausiai viską suderinti pavyko ir dabar turiu visą puokštę nuostabių prisiminimų.“

Motyvuoja palaikanti bendruomenė

Fakulteto bendruomenė Indrei nuo pat pradžių pasirodė šilta ir draugiška, tad studijų programos dėstytojai užsiminus apie galimybę dirbti administracijoje Indrei iš karto kilo noras save išbandyti: „Pasidomėjau siūloma pozicija ir nusprendžiau kandidatuoti. Pavyko. Didžiausias privalumas yra visiškas darbo ir studijų suderinamumas – paskaitų metu niekada neprireikė rinktis tarp darbo ir mokslų.“

„Ir naujiems, ir esamiems studentams palinkėčiau aktyviau įsitraukti į organizuojamas veiklas bei renginius, juose dalyvauti patiems ir kartu atsivesti dvejojantį draugą. Juk mes patys ir kuriame fakulteto bendruomenę“, – sako pašnekovė.

„Manau, kad universiteto diplomas yra įrodymas, kad žmogus turi ir profesinių įgūdžių, ir gilų savo srities specifikos suvokimą, tvirtą teorinį pagrindą, leidžiantį prireikus priimti kūrybiškus ir netradicinius sprendimus. Didžiuojuosi, kad VU yra mano Alma Mater“, – sako Indrė Bagdžiūtė. Jos įsitikinimu, darbo rinkoje reikalingi motyvuoti, naujovių ir iššūkių nebijantys savo srities specialistai, todėl itin svarbu ne tik mokytis, bet ir tobulėti kaip asmenybėms.