Pirmasis tarptautinio projekto etapas aptartas Suomijoje

2013 m. rugsėjo 2-4 d. Jyväskylä universitete susitiko Nordplus paprogramės Aukštasis mokslas projekto „Moralinės kompetencijos ugdymas lyderystėje ir vadyboje“ partneriai ir aptarė intensyviosios programos (IP) „Organizacijų etikos atvejai“ rezultatus.   Šios programos, kuri buvo įgyvendinta 2013 m. balandį Taline, metu studentai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Suomijos diskutavo įvairiomis etikos temomis: lyčių lygybės organizacijose, suinteresuotųjų šalių vadybos, etiškos ir neetiškos lyderystės, etikos vadybos, įmonių savanorystės ir aplinkosaugos vadybos klausimais. Studentai lankėsi Nortal įmonėje, pelniusioje pripažinimą už etišką elgesį įvairių suinteresuotųjų atžvilgiu.

Programos „Organizacijų etikos atvejai“ dalyviai užpildė elektroninį klausimyną, kurį sudarė kurso vertinimo teiginiai pagal 7 balų Likerto skalę. Kurso koordinatorių darbą nacionalinėse institucijose studentai įvertino puikiai: vertinimų vidurkis – 6,8. Pasak jų, ši programa sudarė galimybes tobulinti savirefleksiją, mokytis naujų dalykų, o atvejuose keliamos problemos buvo labai aktualios. Didžiausio susidomėjimo sulaukė neetiškos lyderystės tema (7!), kuri kai kuriems studentams pasirodė visiškai nauja ir nereflektuota. Palankiai buvo įvertinti ir lyčių lygybės bei etikos vadybos klausimai programoje.

Vertinant intensyviąją programą „Organizacijų etikos atvejai“ buvo paminėti ir kai kurie tobulintini aspektai. Studentai atkreipė dėmesį, kad  reikalingi techniniai pataisymai Moodle aplinkoje. Jų manymu, diskusijose reikėtų skirti daugiau dėmesio klausimui „ką Jūs kaip vadovas ar/ir lyderis darytumėte realioje situacijoje?“, o pačią programą „Organizacijų etikos atvejai“ jai įpusėjus  paįvairinti apsilankymu įmonėje. Projekto koordinatoriai taip pat atkreipė dėmesį į faktą, kad daugeliui studentų prieš dalyvavimą IP nebuvo žinomas studijų dienoraščio kaip akademinio rašto darbo tipas. Programos dalyvė iš Jyväskylä universiteto magistrantė Piia Leppämäki papildė elektroninės apklausos rezultatus savo atsiliepimu. Ji pabrėžė, kad atmosfera programos metu buvo atvira ir skatinanti diskutuoti, užduotys kėlė iššūkių, bet buvo įdomios.

Tokie programos dalyvių atsiliepimai motyvuoja projekto įgyvendintojus pradėtą darbą tęsti intensyviosios programos metu Osle 2014 m. pavasarį. Projekto partneriai išsiskirstė iki susitikimo Rygoje lapkričio mėn., kurio metu programa „Organizacijų etikos atvejai“ bus atnaujinama, atsižvelgiant į naujų partnerių iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos kompetencijas ir veiklos sritis. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku