VU Kaune Kulturos vadyba BAApie kultūros vadybos studijas Vilniaus universitete Kaune ir pačias įvairiausias veiklas studijų metu bei po jų pasakoja šios studijų programos absolventai ir studentai, kuriuos kalbino ketvirto kurso studentės Evelina Senkevičiūtė ir Inga Basevičiūtė.

 

 

 

 

 

 

MartynasMartynas Radzevičius, 2011 m. Kultūros vadybos absolventas, Pardavimų plėtros vadybininkas įmonėje Cozywood:

„Anksčiau buvo madinga galvoti, kad jeigu mokykloje patinka organizuoti renginius arba piešti, groti ir panašiomis veiklomis užsiimti, tai tinkamiausias pasirinkimas –  studijuoti kultūros vadybą. Manau, kad ne. Jeigu esi kūrybininkas, tai šį savo gebėjimą ir vystyk specialiose studijų programose, o gal tam net nereikia studijų programos... Jeigu nori tapti profesionaliu kūrėju, studijos pagyvins gebėjimus ir patobulins techniką, bet kūrybiškumo jos labai neišplės, dažniausiai, mano galva, nutinka atvirkščiai.

Kultūros vadyba yra tiems, kurie ne tik mėgsta organizuoti renginius, bet nori būti tuo, kuris „tampo visas virvutes“, t. y. žmogumi, kuris jaučia pasitenkinimą dėl to, ką padarė, – kai kažkas vyksta, veikia, susilaukia daug dėmesio. Esi patenkintas, kad esi lyg generolas, kuris viską kuruoja, bet apie kurį niekas nežino, nes kultūros vadybininkas patiria mažai dėmesio. Tai nėra tokia sritis, kurioje tampama žvaigžde ar žinomu asmeniu. Išimtis galėtų būti, pavyzdžiui, Martynas Tyla. Tačiau yra daug ir labai gerų vadybininkų, bet jie mažai žinomi. Dažnai be jų kultūros produktas net nebūtų atsiradęs, nepasiektų savo publikos, liktų nežinomu. Todėl tokie vadybininkai yra „medžiojami“, nes suprantama, kad jei ji/ jis prisidės prie darbo, tada jau lauks sėkmė.

Tad, jeigu tenkina tokia perspektyva – likti kultūros ir meno žvaigždžių šešėlyje, bet žavi galimybės veikti komandoje ir siekti kokybės, tada kultūros vadybos studijos VU Kauno fakultete yra tinkama vieta. Be to, Kultūros vadyba nėra bazinė, klasikinė studijų programa, ji aprėpia daug skirtingų sričių ir su jomis galima susipažinti iš arti. Kaip tik todėl čia studijuojant atsiveria daugybė galimybių, o tai leidžia jau studijų metu pradėti kurti karjerą ir tapti sėkmingu.“

HaroldasHaroldas Vilimas, 2016 m. Kultūros vadybos absolventas, įmonės „DCI energy control Ltd“ (Dubline, Airijoje) generalinis operatorius (angl. general operative):

„Tiems, kurie bent kiek meniški, nekantrūs, nenustygstantys vietoje ir kuriems skaičiai ar cheminės lentelės yra tolygūs kosminiams tyrinėjimams, kultūros vadyba turėtų būti viena iš pageidaujamų specialybių sąrašo. Mano asmeninis pavyzdys rodo, kad šios studijos gali atnešti naudos. Įgijęs vadybininko kavlifikaciją, aš galiu drąsiai žengti ne tik į kultūros pasaulį, bet realizuoti save ir pardavimų, gamybos bei kitose srityse, kur galiu pritaikyti kultūros vadybos studijų metu įgytas žinias apie vadybos pagrindus.  Vilniaus universiteto diplomas man padėjo ne tik gauti darbo vietą elektros kompanijoje (Dublin energy control Ltd), Airijoje, kur dirbdamas per mažiau nei pusę metų aplankiau JAV įsikūrusią dukterinę kompanijos įmonę ir pamačiau, kokią produkciją kuriame vienoms didžiausių kompanijų pasaulyje – „Microsoft“, „Apple“ ir kt.,  bet ir gerai uždirbti.

Kodėl reikalingi kultūros vadybos specialistai? Kiekvienas esame atsakingi už savo kultūrą ir jos puoselėjimą. Juk visi kiek nors prisidedame prie kultūros organizavimo savo šalyje, kad ir, sakykim, susidūrę su klausimu, kur nuvežti svečius, ką jie turėtų pamatyti... arba ko geriau nerodyti, kad nepamatytų? Manau, reikia rodyti viską taip kaip yra, o būtent kultūros vadybos specialistai ir gali dalyvauti sprendžiant įvairias problemas, kad kuo daugiau turistų pritrauktume į Lietuvą, kad kuo daugiau žmonių pasaulyje sužinotų, kas yra Lietuva...

Išbandyti jėgas kultūros vadybos srityje verta ir smagu, nes tai įdomi veiklos sritis su daug pažinčių  ir plačia pasaulėžiūra. Bet svarbiausia – įsidėmėti, kad nėra blogų specialybių, yra tik blogi specialistai.“

RusneRusnė Jankūnaitė, Kultūros vadybos IV kurso studentė, praktiką atlikusi ir patirties sėmusis Italijoje, Materoje, Materahub organizacijoje, kurioje dirbama su tarptautiniais projektais:

„Kultūros vadyba – tai pasirinktas gyvenimo būdas: visada būti apsuptam žmonių, nuolatos kurti, išmanyti tiek vadybinius, tiek meninius niuansus. Tokiose studijose supranti, kad visada esi tarpininkas tarp meno pasaulio ir racionalių vadybininkų, tarp kultūros ir verslumo, visas dienas per savaitę bet kuriuo metu. Mūsų fakultetas išsiskirtinis tuo, kad grupės nedidelės, dėl to mums visiems tenka patirti ypatingą dėstytojų dėmesį, kuris visada skatina kurti. Tačiau kultūros vadybininku tapti neįmonoma, jeigu norima tik išmokti paskaitos medžiagą ir gauti diplomą, nes kultūros vadybininku tampama iš užsidegimo nuolat tobulėti ir pačiam daryti. Šios studijos nėra vien specialybės įgijimas, čia labai daug priklauso nuo paties tavęs, nes kultūros vadybininkas turi būti motyvuotas, visur dalyvauti ir siūlyti naujas idėjas, o be asmeninio noro savanoriškai dirbti, kažką pagerinti ir išmokti nieko nepasieksi. Tik tokių žmonių yra nedaug...“

 

 

 

Emilija Šneiderytė, III kurso Kultūros vadybos studentė:

Emilija„Dauguma mano, kad kultūros vadybininkai – tai būsimi renginių organizatoriai, vedėjai ar kultūros centrų darbuotojai, todėl norėčiau pabrėžti, kad ši specialybė nestato žmogaus į griežtus rėmus ir tuo ji žavi. Tiesiog reikia žinoti kryptį, kurioje nori dirbti, ir siekti tikslų. Na, o studijų metu dėstomi dalykai yra tikrai įdomūs ir  įtraukiantys. Kai kurie dėstytojai sugeba užkrėsti gyvenimui ir motyvuoti.  Sutikti žmonės, grupiokai –  spalvotos asmenybės, visi skirtingi ir įdomūs, manau, galintys išsaugoti ryšius ir kreiptis pagalbos vieni į kitus ateityje.“

http://www.knf.vu.lt/studijos/bakalauro-studijos/studiju-programos/kulturos-vadyba

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku