Paskutiniam šių metų „Tempus disputandi – Laikas diskutuoti“ pakvietė nuo lapkričio Kauno fakulteto dekano pareigas einantis doc. dr. Giedrius Romeika. Dėstytojų, studentų ir neakademinių darbuotojų bendruomenė susibūrė kartu papuošti kalėdines eglutes, pasimėgauti vienas kito kompanija, lietuviškais tradiciniais žiemos švenčių saldėsiais ir karštais gėrimais. Naujasis vadovas sveikinimo kalboje akcentavo bendruomeniškumo svarbą įgyvendinant fakulteto siekius ir sėkmingai atstovaujant Vilniaus universitetui.
Tęs bendruomeniškumo tradicijas
„Nuo tradicijų ir savo šaknų mes niekur nepabėgsime, nes tai suteikia stiprybės. Kai reikia ieškoti atsakymo priimant ne patį lengviausią sprendimą ir ne pačioje maloniausioje situacijoje, verta tiesiog sustoti, atsigręžti atgal į ištakas ir, greičiausiai, ten glūdės laiko patikrintas atsakymas“,– sako jis ir primena savo rinkiminėje kalboje minėtą „fakulteto DNR“: „Tai mūsų išskirtinumas, kuris atliepia fakulteto kultūrą, suformuotą prieš 60 m., ir to DNR negalime išsižadėti, belieka puoselėti“.
Dėl turimo išsilavinimo doc. dr. Giedriui Romeikai artimesnis požiūris į organizaciją kaip į darinį, kurio gyvybingumas, tvarumas ir ateitis priklauso nuo to, kaip sėkmingai jis geba vystytis pats. „Prievarta palaikyti arba mėginti įdiegti, įskiepyti naujas tradicijas taip pat neverta, nes tai yra organizmas, kuris auga, kuris prisitaiko prie aplinkos, kuris kinta kartu su aktualijomis, tad jeigu viena ar kita tradicija nunyks dėl to, kad bendruomenė sutars, kad galbūt laikas tiesiog ją šiek tiek primiršti, arba atsiras naujų iniciatyvų – jokiu būdu nereikėtų to stabdyti, nes taip vystosi ir auga organizmas“, – įsitikinęs jis.
Rezultatų sieks palaikant bendradarbiavimą
Pasak naujojo dekano, kita sėkmingos veiklos dedamoji – akademinės bendruomenės, studentų ir socialinių partnerių bendradarbiavimas. „Manau, kad organizacija efektyviausiai vystosi tada, kai visi jos nariai taip pat supranta taisykles, o tos taisyklės yra aiškios ir visiems vienodos. Tai sumažina ir baimę suklysti, nes visi žino, kaip reikia elgtis. Be to, tai leidžia planuoti ir savo karjerą, veiklas, nes žinoma, kokių tikslų siekiama. Taip kuriasi ir formuojasi bendra, visiems priimtina ir suprantama bendruomenės organizacijos kultūra“, – sako G. Romeika. Pasak jo, tai pagrindas sėkmingam ir konstruktyviam ilgalaikiam bendravimui ir bendradarbiavimui.
Dekanas džiaugiasi, kad nereikia nieko daug planuoti, nes nesiruošia būti nauja šluota, kuri nušluoja visa tai, kas jau yra pasiekta. „Buvau dekano doc. dr. Kęstučio Driaunio komandos narys. Pakviestas į jo komandą sąžiningai ėjau savo pareigas, plėtojau dekano viziją, o tai reiškia, kad didelių permainų neturėtų būti. Ketinu tęsti ir tobulinti tai, kas pradėta ir vykdoma. Visai neseniai patvirtinome fakulteto strateginį planą, taigi mano uždavinys – jį įgyvendinti. Be to, kitais metais mūsų laukia 60-asis fakulteto jubiliejus, taigi svarbiausias mano siekis yra tinkamai ir su pagarba bendruomenei ir fakultetui paminėti šią datą.
Kauno fakultetas – lygiavertė Vilniaus fakulteto dalis
VU KNF dekanas atkreipia dėmesį, kad pati fakulteto istorija jau įrodė, kad pelnytai užsitarnauta vieta ir suformuotas akademinis identitetas Lietuvos ir pasaulio lygmeniu. „Įrodinėti nieko nebereikia, lieka tik tęsti ir plėtoti tai, kas pradėta“, – sako jis. „Esame atviri bendradarbiavimui ir tai nėra tuščia deklaracija. Tai įrodyta mūsų darbais – tiek vykdant formaliuosius bendrus darbus, pavyzdžiui, bendradarbiaujant dėl doktorantūros studijų, tiek filologijos, socialinių mokslų, vadybos, ekonomikos kryptyse mes randame bendrą kalbą su kolegomis iš kitų fakultetų, kartu rengiame tas studijas.“
„Kartu su kitais fakultetais turime iniciatyvų, vykdome projektines veiklas, keičiamės gerąja praktika, dėstytojais, taigi esame integrali Vilniaus universiteto dalis, turinti papildomą misiją – įgyvendinti Vilniaus universiteto tikslus, nors ir esame kitame mieste“, – sako naujasis Kauno fakulteto dekanas doc. dr. Giedrius Romeika. „Nešame Vilniaus universiteto žinią ir, tikiuosi, ją tinkamai perduodame. Dėsiu visas pastangas, kad ir ateityje tinkamai atstovautumėme Vilniaus universitetui ir puoselėtume jo gerą reputaciją.“
Iniciatyvi ir kūrybinga bendruomenė
Kadenciją pradėjęs administracijos vadovas seniai pažįsta bendruomenę, tad gerai žino, kad planų užteks bent keletui dešimtmečių, tad jo uždavinys – sudaryti kuo palankesnes sąlygas tiems planams įgyvendinti. „Mano tikslas – optimizuoti organizacijos infrastruktūrą, procesus ir procedūras, kad jos netrukdytų įgyvendinti numatytų tikslų, organizacijos nariai jaustųsi saugiai, patogiai, maksimaliai išlaisvintų savo kūrybiškumo potencialą ir taip kurtų didžiausią pridėtinę vertę organizacijai“, – sako jis ir šmaikščiai apibendrina: „Tokie tie mano tikslai – nedaryti nieko nereikalingo, kas nesukuria vertės, o susikoncentruoti į visuotinio gėrio kūrimą.“
Bendruomenė kadenciją pradėjusiam vadovui įteikė fakulteto vėliavą su palinkėjimu: „Lyderio misija – įkvėpti, tarnauti, augti ir auginti bendruomenę!“