studentai bendraujaValstybės saugumo departamentas (VSD) šiemet ir vėl laukia baigiamųjų bakalauro ir magistro darbų konkursui „Geriausias baigiamasis mokslo darbas nacionaliniam saugumui reikšmingomis temomis“. Darbus galima teikti nuo liepos 1 d. iki rugsėjo 1 d., o nugalėtojų lauks piniginės premijos.

Konkurse dalyvauti kviečiami pirmosios ir antrosios studijų pakopų studentai, kurie 2023–2024 mokslo metais universitete apgynė baigiamąjį bakalauro ar magistro darbą su nacionaliniu saugumu ir žvalgybos institucijų veikla susijusia tematika ir gavo ne mažesnį įvertinimą nei 8 balai.

Nugalėtojams bus skiriamos piniginės premijos: už geriausią bakalauro darbą – 800 eurų, už geriausią magistro darbą – 1000 eurų.

Praėjusiais metais nugalėtojais tapo 2 Vilniaus universiteto (VU) studentai. Geriausiu bakalauro darbu išrinktas Viltės Liutkevičiūtės darbas „Zero Trust“ architektūros diegimas „Linux“ sistemose“, kuris buvo apgintas VU Matematikos ir informatikos fakultete. Savo ruožtu geriausiu magistro darbu išrinktas Donatos Ketlerytės mokslinis darbas „Kinijos naratyvų apie Lietuvą oficialiajame bei žiniasklaidos diskurse konstravimas santykių su Taivanu kontekste“, kuris buvo apgintas VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI).

Konkursinius darbus vertins komisija, sudaryta iš VSD, akademinių ir mokslo institucijų atstovų.

Bakalauro ir magistro darbus gali teikti nuo 2024 m. liepos 1 d. iki rugsėjo 1 d.

Kaip teigiama VSD pranešime, konkurso tikslas – skatinti ir motyvuoti bakalauro ir magistro studijų studentus gilinti žinias ir kompetenciją nacionalinio saugumo ir žvalgybos institucijų veiklos temomis, populiarinti teorinius ir praktinius mokslinius tyrimus nacionaliniam saugumui aktualiais klausimais įvairiose mokslų srityse: humanitarinių, socialinių, medicinos, technologijų ir gamtos mokslų.

Daugiau informacijos apie konkurso tvarką ir sąlygas galima rasti Valstybės saugumo departamento interneto svetainėje.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku