kurciuju diena 2024 webRugsėjo 23-29 d. švenčiama Tarptautinė kurčiųjų žmonių savaitė paminėta ir fakulteto socialiniuose tinkluose pasidalinant šventiniu sveikinimu kurčiųjų bendruomenei. Audiovizualinio vertimo studentai pasipuošė simboline melsva spalva minint 2022 m. sėkmingai įgyvendintą, o šiemet kartojamą Pasaulio kurčiųjų federacijos (WFD) iniciatyvą „Nušvieskime gestų kalbą mėlynai!“. Siekiama pabrėžti vienybę, kurią kuria daugiau nei 200 skirtingų nacionalinių gestų kalbų.

Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo studijų programoje prieinamumui ir kurčiųjų kultūrai teikiamas išskirtinis dėmesys. Šią studijų programą pasirinkę studentai mokomi pritaikyti audiovizualinius produktus kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, kurti audiovizualinius kūrinius tikslingai atsižvelgiant į kurčiųjų bendruomenės poreikius. Augant temos aktualumui vykdoma ir studijų programa Audiovizualinis vertimas: skaitmeninio turinio prieinamumas.