VDL alumnai webPenktadienį Viešojo diskurso lingvistikos magistrantės kvietė studijų programos alumnus pašnekesiui. Būsimoms magistrėms, Lietuvių filologijos ir reklamos absolventėms, rūpėjo paklausti, kokių pažinimo dovanų alumnams suteikė studijos universitete; kokį filologijos ateities vaizdą jie matytų; kokį regi filologo vaidmenį visuomenėje, (at)laikančioje globalizacijos slėgį, didžiulius informacijos srautus, nuostatų (kalbinių ir ne tik) bei pažiūrų daugį.

Patirtimis ir mintimis dalijosi šį kelią minantys studijų programos alumnai – dr. Diana Dambrauskienė, dr. Žydrūnas Šidlauskas, dokt. Deimantė Aidukaitė-Mikelionienė ir dokt. Monika Triaušytė-Stankienė. Į pašnekesį mielai sutiko prisijungti ir studijų programos dėstytojai doc. dr Rita Baranauskienė, doc. dr. Saulutė Juzelėnienė, doc. dr. Robertas Kudirka, doc. dr. Eglė Gabrėnaitė ir doc. dr. Skirmantė Šarkauskienė.

Filologija – prasmės atodangų erdvė

Vos prasidėjęs pokalbis pasisuko apie ryškiausius studijų prisiminimus, universiteto paliktus įspaudus. Prisiminimai beveik visada sieti su žmogumi – pedagogu, pasėjusiu klausimų arba abejonių, uždegusiu, įrodžiusiu, patraukusiu ir, žinoma, tikėjusiu.

Įdomu, kad į tą patį tašką – filologiją – alumnus atvedė skirtingi keliai ir polinkiai. Ne vieno pokalbininko patirtys ir pasidalijimai parodė, kad filologijoje sudera ir išsipildo platūs interesai: nuo istorijos, psichologijos ir filosofijos iki matematikos, politikos ir komunikacijos.

Pokalbyje daug dėmesio skirta mokslo sklaidos – duoklės visuomenei – reikšmei apmąstyti. Svarstyta – filologas pas visuomenę ar visuomenė pas filologą? Prieita prie bendrų išvadų, kad glaudus filologų ir visuomenės bendradarbiavimas itin svarbus. Kintantys visuomenės poreikiai ir domėjimosi sritys koreguoja filologijos tyrimų kryptis, skatina šio mokslo atstovus jautriau vertinti sociokultūrinį kontekstą, laiku pastebėti ir reaguoti į kalbos vartojimo iššūkius bei galimybes. Regis, nesuabejota, kad, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdamas, filologas esmingai prisideda prie visuomenės prusinimo, kalbinės (ir ne tik!) brandos skatinimo, kritinės žiūros ugdymo.

 IMG 7480

Antro kurso Viešojo diskurso lingvistikos magistrantės: Karolina Vyšniauskaitė, Aura Naimavičiūtė, Ligita Čeponytė, Gabrielė Marcinkevičiūtė, Viltė Nausėdaitė, Eglė Navickaitė.

Diskusiją moderavo pirmo Viešojo diskurso lingvistikos kurso magistrantė Kornelija Pisankaitė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku