Vilniaus universitetas (VU) ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, siekdami stiprinti akademinės bendruomenės ir tarnybos ryšius vykdant mokslinių tyrimų projektus.
„Sutartys su valstybinėmis institucijomis yra dalis mūsų įsipareigojimo valstybei ir visuomenei – rengti kvalifikuotus specialistus ir savo ekspertine nuomone padėti institucijoms priimti tinkamus sprendimus. Šiuo atveju tai kartu ir mūsų įsipareigojimas toliau prisidėti prie skaidrumo standartų diegimo”, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
Sutartį pasirašė VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas ir FNTT direktorius Rolandas Kiškis. Sutartyje numatyta plėtoti profesinį bendradarbiavimą, dalytis žiniomis ir duomenimis rengiant bei įgyvendinant mokslinių tyrimų projektus, sudaryti sąlygas studentams atlikti praktiką ir stiprinti tarnautojų profesinį potencialą.
„Džiaugiamės atsiveriančiomis galimybėmis, kurias suteiks bendradarbiavimas su Vilniaus universitetu. Neabejoju, kad universiteto bendruomenės patirtis, moksliniais tyrimais grįstos žinios yra tai, ko reikia norint Tarnybai ir jos pareigūnams augti ir tobulėti. Taip pat tikimės, kad Tarnyba bus puiki terpė, kurioje naujų gebėjimų įgis universiteto studentai ir išaugs nauji savo srities profesionalai, gebantys užtikrinti mūsų šalies finansų sistemos tvarumą“, – sako FNTT direktorius Rolandas Kiškis.
FNTT taip pat įsipareigoja sudaryti galimybes VU studentams susipažinti su tarnybos veikla ir darbo specifika, siekti karjeros FNTT. Be to, esant galimybei, bus skleidžiama informacija apie VU vykdomas programas, planuojamas konferencijas, seminarus, kursus ir kitus renginius.
Susitikime aptarta, kad naujuosius parnerius Kauno fakultete labiausiai domina Finansų technologijos, Informacinė sistemos ir kibernetinė sauga, Finansų analitika, Tvariųjų finansų ekonomika – studijų programos, susijusios su šio bendradarbiavimo problemika.
Pasak VU Kauno fakulteto dekano Giedriaus Romeikos, Vilniaus universitetas ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) žengia svarbų žingsnį stiprinant akademinės bendruomenės ir valstybinių institucijų bendradarbiavimą, o tai atveria dar daugiau galimybių stiprinti mokslinius tyrimus, leidžia akademinei bendruomenei dalytis įžvalgomis bei prisidėti prie inovatyvių sprendimų kūrimo finansinių nusikaltimų prevencijos srityje. Neabejojama, kad tai bus naudinga partnerystė, kuri prisidės prie Lietuvos ekonomikos ir finansų sistemos atsparumo didinimo.
„Finansinių nusikaltimų prevencija ir tyrimas tampa vis aktualesnėmis sritimis šiuolaikinėje visuomenėje, o mūsų fakultete ruošiami specialistai įgyja analitinių, technologinių bei vadybinių kompetencijų, kurios gali būti itin vertingos siekiant skaidresnės ir tvaresnės finansų sistemos. Tikime, kad mūsų studentai galės pasinaudoti galimybėmis atlikti praktiką FNTT, susipažinti su iššūkiais finansų srityje ir pritaikyti savo žinias sprendžiant praktines užduotis“, – sako G. Romeika.