diplomu iteikimas vilniaus universiteto kauno fakultetasStudijų pasirinkimas – gyvenimo sprendimas, kurį dažnai lydi abejonės, svarstymai ir baimė. Vieni renkasi svajones, kiti – praktines galimybes, tačiau visus vienija noras atrasti savo profesinį kelią. Trys Vilniaus universiteto Kauno fakulteto pirmakursės – Martyna Griciūtė (Finansų analitika), Armelita Vinogradovaitė (Lietuvių filologija ir reklama) ir Rūta Kubiliūtė (Audiovizualinis vertimas: skaitmeninio turinio prieinamumas) – dalijasi savo istorijomis: kaip pasirinko studijas, kokių iššūkių patyrė ir kaip sekasi prisitaikyti prie naujo gyvenimo būdo. Jų patirtys skirtingos, tačiau kiekviena istorija atskleidžia, ką reiškia žengti pirmuosius žingsnius į akademinį pasaulį ir kokių pamokų universitete išmokstama greičiausiai.

Drąsiau rinktis studijas

„Studijų programą atradau Klaipėdos studijų mugėje. Visuomet sekėsi anglų kalba ir domino filmų industrija. Papasakojau tai Kauno fakulteto atstovei ir gavau skrajutę su Audiovizualinio vertimo studijų programos informacija. Perskaičiusi šią iškart supratau, kad tai kaip tik man. Džiaugiuosi, kad studijos vyksta Kaune –žinojau, kad studijuosiu būtent čia“, – pasakoja Rūta.

„Labai ilgai svarsčiau, kur studijuoti ir kokią programą pasirinkti, planavau mokytis finansų ar ekonomikos, buvo daug abejonių. Programa sužavėjo tuo, kad yra sudaryta iš skirtingų disciplinų. Pagalvojau, kad man, nežinančiai, ko tiksliai noriu, tai puiki proga susipažinti su skirtingomis socialinių mokslų kryptimis, o vėliau bus lengviau išsiaiškinti, kas iš tikrųjų yra širdžiai artimiausia“, – sako Martyna ir prideda, kad pirmiausia rinkosi studijas Kaune, mat čia gyvena jos sesuo, o miestas artimesnis ir jaukesnis.

„Norėjau studijų, susijusių su literatūra, filologija, tačiau ne grynosios filologijos. Galimų pasirinkimų sąrašuose pamačiusi Lietuvių filologijos ir reklamos studijų programą susidomėjau, internete paieškojau daugiau informacijos apie studijas ir pasirinkau. Tai yra vienintelė tokia programa Lietuvoje“, – dalijasi prisiminimu Armelita ir prideda, kad Kauną pasirinko pirmiausia dėl šeiminių priežasčių.

Daugiau laisvės, daugiau atsakomybės

Visos trys studentės sutaria – universitetas nuo mokyklos skiriasi ne tik dėstomu turiniu, bet ir laisvės bei atsakomybės pusiausvyra, nes už galutinį rezultatą atsakingas esi tik pats.

„Sekasi labai gerai! Maniau, kad pereinamasis laikotarpis bus sunkesnis, bet susipažinus su Vilniaus universiteto bendruomene startas buvo žymiai lengvesnis. Prisijungiau prie VU KnF SA, kurioje esu vertinama kaip aktyvus žmogus, mano nuomonė išgirstama ir priimama“, – džiaugiasi Rūta.

„Man asmeniškai universitetas labai skiriasi nuo mokyklos daugeliu aspektų. Čia kiekvienas mokosi sau ir priima individualius sprendimus, renkasi, kiek mokytis, kaip mokytis ir kiek laiko tam skirti. Taip pat dėstytojai, kitaip nei mokytoja, į studentus kreipiasi kaip į suaugusius žmones, kuriems nori padėti tobulėti. Dar vienas žymus skirtumas tikriausiai yra paskaitų laikas, kai ne viskas prasideda nuo 08.00 valandos ir baigiasi 15.00 valandą, o ypač tai, kad paskaitos trunka 1.5 valandos“, – pastebi Martyna.

„Universitete priklausomai nuo pasirinktos programos keičiasi privalomieji dalykai, kai mokykloje visi privalomieji būdavo standartizuoti ir be jokios individualumo laisvės“, – pasakoja grupės seniūne tapusi Armelita. Jai daugiausiai sunkumų sukelia tvarkaraštis, kurį kiekvienas turi sekti individualiai.

Džiugina naujos galimybės

Atvykimas į naują miestą daugeliui studentų tampa tiek iššūkiu, tiek galimybe pradėti iš naujo. Studentės džiaugiasi, kad naujas gyvenimo etapas suteikia ne tik galimybę mokytis, bet ir augti kaip asmenybėms. Mieste gausu kultūros, aktyvaus laisvalaikio galimybių, kurias merginos atranda pamažu.

Rūta pasakoja, kad šiandien jai daugiausia reiškia atsakomybė, kad yra pati už save atsakinga – už laiku ir tinkamai atliktus darbus ir pareigas.

„Kadangi esu ne iš Kauno, teko viską pradėti nuo pradžių, gyvenimas labai pasikeitė. Tai ir džiugina, ir tampa iššūkiu. Smagu pradėti naują gyvenimo etapą, pačiai priimti įvairius sprendimus, tačiau supratau, kad siekiant gerų rezultatų tikrai reikia pasistengti, tai ir laikyčiau ta sunkesniąja studijų bei studentiško gyvenimo dalimi“, – neslepia Martyna ir pastebi, kad įdėjus daug darbo rezultatai galiausiai džiugina.

Studijos padeda pasaulį pamatyti kitaip

Pradėjus studijuoti atsiveria platesnis pasaulio suvokimas – giliau suprantami įvairūs gyvenimo aspektai, tobulėja praktiniai įgūdžiai ir plečiasi akiratis. Šios studentės jau pastebi, kad teorinės žinios pritaikomos kasdienėse situacijose – nuo ekonomikos principų parduotuvėje iki kalbų įgūdžių tarpkultūrinėje komunikacijoje. Studijos ne tik suteikia akademinių žinių, bet ir ugdo atsakomybę, savarankiškumą, padeda atrasti savo vietą pasaulyje.

„Vos pradėjusi mokytis supratau įvairius gyvenimiškus aspektus, kurie anksčiau kėlė daug klausimų. Jau spėjau plačiau susipažinti su ekonomika, finansais. Dažnai prisimenu dėstytojų pasakytas frazes, išmoktus dalykus būdama parduotuvėje, klausydama aktualijų ir pan.“, – džiaugiasi Martyna studijų nauda pasaulio suvokimui.

Lietuvių filologijos ir reklamos studijas pradėjusiai Armelitai praktikoje jau pasiteisino tokie pirmo semestro metu studijuoti dalykai kaip anglų kalba, akcentologija, vadyba ir lyderystė.

„Pastebėjau, jog mano anglų ir lietuvių kalbos įgūdžiai patobulėjo. Abi kalbas studijose naudoju kiekvieną dieną, tad jaučiu, kad galiu laisviau ir raiškiau bendrauti su savo bendraklasiais, užsienio studentais, draugais iš kitų šalių“, – pasakoja Rūta.

Iš moksleivio tapimas studentu reiškia ne tik naujus akademinius reikalavimus, bet ir asmeninio augimo kelio pradžią. Kiekvienas pirmakursis susiduria su savais iššūkiais, tačiau universitetas suteikia galimybę įgyti žinių ir atrasti save ir savo vietą pasaulyje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku