Balandžio 20, 27 ir gegužės 11 d. VU Kauno fakultetas pakvies 9–12 klasių moksleivius į programos „UNIKalus protas“ užsiėmimus. Gimnazistai galės rinktis vieną iš trijų srautų: „Vertimas ir komunikacija“, „Vizualinis įtaigumas reklamai: nuo melo iki absurdo“ arba „Kalba ir kūrybiškumas“.
Su gausiu VU Kauno fakulteto humanitarinių ir socialinių mokslų studijų programų dėstytojų būriu (doc. dr. Jurgita Astrauskiene, doc. dr. Aiste Vitkūne-Bajoriniene, doc. dr. Jurgita Kerevičiene, doc. dr. Egle Gabrėnaite, asist. dr. Antanu Ūsu, asist. dokt. Ugne Pavlovaite, doc. dr. Dovile Vengaliene, viešųjų ryšių specialiste Monika Būblaityte bei doc.dr. Eglė Keturakienė) ieškosime atsakymų į klausimus: kaip subtitruoti filmus, kaip viduramžiais nuo kartuvių galėjo išgelbėti kalba, kas yra slemas, kuo įtikinimas skiriasi nuo įrodymo ir kodėl pėdos niekada nemeluoja.
Sesijos dalyvių laukia:
- įdomios ir įtraukiančios veiklos,
- galimybė užduoti rūpimus klausimus savo srities specialistams – universiteto dėstytojams,
- geriausio projekto rinkimai ir prizai,
- galimybė susipažinti su Vilniaus universiteto Kauno fakultetu iš arčiau.
Dalyvių skaičius grupėje ribotas. Pirmenybė teikiama anksčiau užsiregistravusiems, pasirašiusiems sutartį ir registracijos mokestį sumokėjusiems arba atsiuntusiems dokumentą, patvirtinantį socialiai remtinos šeimos statusą, dalyviams.„UNIKalaus proto“ užsiėmimų programą ir registracijos nuorodas galima rasti čia: https://www.knf.vu.lt/paslaugos/unikalus-protas-9-12-kl-moksleiviams
Dėkojame pavasario sesijos rėmėjams – UAB „Scandagra“, MB „Vytmarca“, UAB „BY & N“ ir Startupers Smoothies. Pavasario sesijos rėmėjai sudarė galimybę pakviesti į užsiėmimus moksleivius iš socialiai remtinų šeimų, kurie galės dalyvauti programoje nemokamai. Parama taip pat naudojama organizacinėms sesijos reikmėms.
PROGRAMA
1 srautas VERTIMAS IR KOMUNIKACIJA
Balandžio 20 d.
9.00–9.15 Pavasario sesijos atidarymas
9.30–10.15 Filmų vertimas: nuo ko pradėti, jei nori tapti vertėju?
Doc. dr. Jurgita Astrauskienė
Sužinosite, kas yra audiovizualinis vertimas, skirtingi vertimo būdai ir jų specifika. Aptarsime, kokie vertimo būdai yra naudojami versti filmus Lietuvoje. Išsiaiškinsime, kokių asmeninių savybių, mokslinių bei techninių žinių reikia turėti, norint dirbti filmų vertėju.
10.30–12.00 Subtitravimo dirbtuvės
Doc. dr. Jurgita Kerevičienė
Susipažinsime su subtitravimu kaip vienu iš dažnai taikomų audiovizualinio vertimo būdų, apžvelgsime subtitrų rengimo techninius aspektus, aptarsime subtitruoto teksto kūrimo specifiką ir patys kursime subtitrus pasirinktai audiovizualinei medžiagai.
2 srautas VIZUALINIS ĮTAIGUMAS REKLAMAI: NUO MELO IKI ABSURDO
Balandžio 20 d.
9.00–9.15 Pavasario sesijos atidarymas
9.30–10.15 Skaitmeninė reklama
Asist. dr. Antanas Ūsas
Kalbėsimės apie reklamą ir jos subtilybes. Išsiaiškinsime kodėl kreipiame dėmesį į vieną reklamą, tačiau visiškai ignoruojame kitas. Apžvelgsime reklamos internete išskirtinumus, susipažinsime su komunikacijos procesu ir reklamos tikslais.
10.30–12.00 90 min. gerai apgalvoto absurdo – menas ir pinigai
Asist. dokt. Ugnė Pavlovaitė
Analizuodami garsius meno kūrinių pavyzdžius, paskaitoje išmoksime vertinti, kaip menas ir pinigai susipina pačiais netikėčiausiais būdais. Nagrinėsime kaip menininkai manipuliuoja rinka, kaip rinka veikia meninę raišką ir kaip keičiasi
visuomenės požiūris į meną.
3 srautas KALBA IR KŪRYBIŠKUMAS
Balandžio 20 d.
9.00–9.15 Pavasario sesijos atidarymas
9.30–10.15 Meno suvokimas ir interpretacija: nuo apgaulingos šypsenos iki komiško banano
Asist. dokt. Ugnė Pavlovaitė
Susipažinsime su menininkų kūrybos metodais, meno kūrinių interpretacijos būdais ir kaip kontekstas bei perspektyva veikia mūsų suvokimą apie meną. Per įvairias kūrybines ir analitines užduotis, rasime gilesnes prasmes už vizualiai matomų vaizdų, diskutuosime apie tai, kaip menas veikia visuomenę ir individo sampratą. Analizuosime ir vertinsime meno kūrinius.
10.30–12.00 Anglų kalbos keistenybės
Doc. dr. Dovilė Vengalienė
Kokia anglų kalbos kilmė? Kaip kalba galėjo gelbėti nuo mirties viduramžiais? Ar žodžiai gyvena amžinai? Kokie naujausi ir juokingiausi anglų kalbos žodžiai? Kodėl mėsainyje nėra kumpio? Susipažinsime su kalbos „nesusipratimais“. Išbandysime savo jėgas kuriant naujus žodžius.